Léna a nagy út előtt nálunk járt

További fotókért kérem, kattintson a fenti képre. (Fotók: VP)

Pénteken ebéd után került sor a nagy utazóval való találkozásra. Az ebédlőt megtöltő gyerekek izgatottan várták iskolánk egykori diákját, hogy megismerhessék egy ilyen embert próbáló vállalkozás előkészítését, a hosszú úton szükséges felszereléseket megnézhessék. Léna röviden elmondta magáról, hogy elég csibész gyerek volt akkor amikor a kardoskúti iskolába járt. Viszont nagyon sok könyvet olvasott. Ezek a könyvek ébresztették fel benne szabadságvágyát, amely azóta is él benne. Először a nyolcvanas években autóstoppal járta be Európa országait. Később kerékpárral – a csomagtartón kedvenc Bence nevű spánieljével – Prágáig jutott el. Mára már profi felszerelés és kerékpár birtokában jut egyre messzebbre. Iskolánk Ázsia térképén bejelöltük a tervezett útvonalat. Több mint 10000 km a térképen is nagy távolság. Lénával e-mailben tartjuk a kapcsolatot és szurkolunk neki, hogy épen és egészségesen érjen Pekingbe. A térképen rendszeresen bejelöljük, hogy éppen hol tart. Kértük, hogy a tőlünk kapott smiley  fej legyen az egyik szerencse kabalája. A találkozó előző útjairól készült tv műsorok levetítésével zárult.  Bízunk benne, hogy mire hazaér nem az üres iskolaépület előtt kell elkerekeznie.

Megszakítás