Rangos sakkozók mérkőznek községünkben

További fotókért kérem, kattintson a fenti képre. (Fotók: VNB)

Kardoskút művelődési háza ad otthont az idei évben annak a négynapos sakkversenynek, amely 29. alkalommal került megrendezésre. Az idősebb Bacsur Imréről elnevezett FIDE-OPEN sakkverseny játékosainak a Magyar Sakkszövetség versenyengedélyével vagy külföldiek esetében frd-díjjal kell rendelkezni. A megmérettetésre harmincnégyen neveztek, a legmesszebbről érkezett játékos Németországból utazott községünkbe. A svájci rendszerű, 7 mérkőzésből álló versenysorozat vasárnap koraeste zárul, ekkorra dől majd el, hogy ki nyeri az idei versenyt. Emellett új színfolttal is gazdagodott a sakkozók játéklehetősége, mivel az első játéknap estéjén az ismert helyi sakkozó,  néhai Héjja András tiszteletére – családja és ikertestvére – egy emlékversenyt alapított és vándorkupát ajánlott fel, amely várhatóan évről évre új gazdára fog találni. Az első verseny 2×5 perces villámpartijaira amatőrökkel bővült a játékosok köre, akikből 19-en neveztek. Kardoskúti színekben Héjja Bálint játszott. A nevezési díjakból befolyt összeg az első négy helyezett között került kiosztásra.

Az I. Héjja András Schnell Emlékverseny végeredménye az alábbi:

  1. helyezett: Bíró István
  2. helyezett: Győri Szabolcs
  3. helyezett: Dr. Zalai Mihály
  4. helyezett: Kakuk Sándor