Kihívás Napja


További fotókért kérem kattintson a fenti képre.

Immáron hetedik éve folyamatos résztvevője községünk az országos sportnapnak, amely az idén is nagy sikernek örvendett. Az előzetesen meghirdetett programok mindegyikét meg tudtuk tartani. Örömmel tölt el bennünket, hogy a gyerekektől a felnőtteken át, az idősebb korosztály is bekapcsolódott a nap mozgásos tevékenységeibe.

A rendezvény éjfélkor kezdődött a művelődési ház előtt a fáklyás falufutással, majd az általános iskola udvarán kispályás labdarúgó mérkőzés zajlott a helyi fiatalok részvételével. A program reggel 8 órakor folytatódott az önkormányzat előtt, ahol reggeli tornára hívtuk a lakosság mellett az önkormányzat dolgozóit, a művelődési ház dolgozóit, az óvoda dolgozóit és a kis óvodásokat. Török Attila vezetésével felfrissülve kezdtük meg napunkat. A délelőtt folyamán főként az iskolások vettek részt a szabad mozgásos tevékenységekben a művelődési házban: úgymint léghoki verseny, biliárdozás, asztaliteniszezés, tollasozás, hullahopp karikázás. A parkban a gólyalábas játékot és a százlábú fajátékokat próbálták ki. A trambulin most is kedvelt volt a gyerekek körében. Közben a helyi nyugdíjas klub tagjai paprikáskrumplit főztek támogatóink jóvoltából a program résztvevőinek. Az ebéd utáni időszakban sakkjátékkal és malomjátékkal sokan töltötték szabadidejüket id. Kincses István segédletével. A falukerékpározókkal a település nagyobb részét kétkeréken bejártuk. Itt a fiatalok mellett az idősebbek is hajtották a pedálokat. Visszatérve a művelődési ház elé, a település teherautóját tolták a legerősebbek a Március 15-e tér körül. Ez a program minden évben várva-várt feladat. A délután a különböző sorversenyekkel, játékos feladványokkal folytatódott: zsákbafutás, kötélhúzás, százlábúak csapatversenye, kerékpáros és görkoris ügyességi feladatok várták a résztvevőket. A parkban TRX- bemutatót tartott Kovács Viktor instruktor, akinek segítségével minden érdeklődő kipróbálhatta ezt a sportolási lehetőséget. Pár éve nagy sikert aratott a „Fut a banya” vidám programunk – amelyről korábban az MTV is tudósított -, így az idén sem maradhatott ki a nap programjából. Kisebbek és idősebbek is lábuk között seprűvel futották le időre a 60 méteres távot. A talicskatoló verseny érdekesnek bizonyult a délután folyamán. A derűs percek mindig jó közösségformáló erővel bírnak – így történt ez az idén is. A művelődési ház csoportjai a koraesti órákban bemutatkoztak minden érdeklődő előtt, ösztönözve mindenkit a rendszeres mozgásra. Így együtt tornáztunk az aerobicos lányok-asszonyokkal és a jógások is tartottak bemutatót a művelődési házban. Vendégelőadókat is hívtunk erre a napra, mégpedig a Magyarországon már egyre jobban ismertté váló légtornászt Takács Andreát és tanítványait, akik bemutatójukkal is népszerűsítették községünkben is a mozgás örömét. A Kihívás napjának fő attrakciója – mint már az előző hat évben mindig – a falu legerősebb embere verseny, a „Most mutasd meg” programban. Három kategóriában hirdettük meg a versenyt: junior, felnőtt férfi és női. Az idén női versenyzők nem neveztek, így öt férfi és négy fiatal junior versenyzőnek szoríthattunk a verseny során. Négy különböző erőnlétet igénylő versenyszámot állítottunk össze, természetesen alkalmazkodva a kategóriákban indulókhoz. Ez a záró programrész és az egész Kihívás napja nagyon sok embert megmozgatott a településen. A nap programjához kapcsolódva egészségügyi szűrővizsgálatot is szerveztünk délután az Egészségház munkatársainak közreműködésével, ezúton is köszönjük Ildikó és Mariann munkáját.

A Kihívás napját a záró értékeléssel, majd a mozgásos tevékenységért járó tombolaszelvények kisorsolásával fejeztük be, amelyet az önkormányzat biztosított a rendezvényhez. A jelenlévők Süle Imre utcabáljával búcsúztatták a programot.

Köszönjük a résztvevőknek, hogy eljöttek a sportnapra, bízunk benne, hogy jövőre még többen csatlakoznak hozzánk a Kihívás napján.

A „Falu legerősebb embere” verseny eredményei:

Felnőtt férfi kategória:
1.     Jankó Norbert
2.     Őzse Richárd
3.     Tóth Krisztián
eredményes versenyzők: Mészáros Zsolt, Magyari István

Junior kategória:
1.     Halász Martin
2.     Havasi Gyula
3.     Arany Dániel
eredményes versenyző: Rajki Márk

Vargáné Neller Borbála

Megszakítás